Лікування гаймориту народними засобами

Гайморит називається запалення гайморової або верхньощелепної пазухи. Головною ознакою захворювання є закладеність носа, що супроводжується болем при нахилі голови і гнійними виділеннями. Найбільш ефективною терапією вважається антибактеріальна, але існують і народні рецепти.

На ранніх стадіях хвороби відмінно допомагає промивання носа (чайна ложка солі на склянку води з додаванням щіпки харчової соди і кількох крапель йоду). Розчин повинен бути теплим і свіжоприготованим. Промивати ніс необхідно кожні 3 години протягом 5 днів.

Також кілька разів в день можна закапувати ніс соком редьки. Якщо під час процедури відчуття будуть неприємними, тоді в соку потрібно змочити ватні тампони і ввести їх на 10 хвилин у носові ходи. Такими ж лікувальними ефектами володіють соки алое і каланхое.

Часниковий сік необхідно змішати з водою в рівних пропорціях, після цього отриманою рідиною потрібно натерти шкіру біля гайморових пазух, потім через 10 хвилин все це змити водою. При використанні такого методу поліпшення настає через 2-3 доби.

Не поганим засобом лікування гаймориту є господарське мило. Намыливаете господарським милом порожнину носа. Через деякий час починаєте рясно чхати, з чханням виходить гній. Досить ефективний засіб на початковому етапі захворювання, а найголовніше без проколювання пазух.

Незважаючи на ефективність народної медицини на початковій стадії хвороби, вона безсила при хронічній формі гаймориту. Звичайно, можна домогтися невеликого поліпшення, але повністю впоратися із захворюванням без допомоги фахівця неможливо. Якщо закладеність носа не пройде протягом тижня, необхідно обов'язково звернутися до лікаря.